Dit jaar kon er een juryprijs gewonnen worden en een publiekprijs. Zes verschillende organisaties betraden het podium en deelden hun aanpak en visie op #portfoliomanagement. De HEMA is door de jury gekozen tot Portfoliomanagement Team of the Year. Vervolgens kon het publiek alle pitches bekijken en zijn/haar stem uitbrengen! Het was een spannende strijd, maar massaal werd er gestemd op Coöperatie VGZ!

De winnaars van de Portfoliomanagement Awards 2021 zijn

De winnaars van de Portfoliomanagement Awards 2021 zijn

Dit jaar kon er een juryprijs gewonnen worden en een publiekprijs. Zes verschillende organisaties betraden het podium en deelden hun aanpak en visie op #portfoliomanagement. De HEMA is door de jury gekozen tot Portfoliomanagement Team of the Year. Vervolgens kon het publiek alle pitches bekijken en zijn/haar stem uitbrengen! Het was een spannende strijd, maar massaal werd er gestemd op Coöperatie VGZ!

 

HEMA

 

Hoe hebben jullie de awards ervaren?  

Het was heel interessant om te horen hoe andere organisaties hun portfolio proces hebben ingericht. En natuurlijk heel leuk om te vertellen hoe we dat bij HEMA doen. Het was echt een leerzame ervaring waar we met trots op terugkijken.

Wat hebben jullie meegenomen van de Awards dag? 

Buiten een mooie award en geld om te doneren, heel veel energie. Het was een bevestiging dat we op de goede weg zitten en hier op moeten voort borduren.

Wat hebben jullie gedaan voor de interne en externe promotie voor stemmen?

Pre-Corona hebben we tijd gestoken in het maken van een vlog, waarin we een kijkje achter de schermen gaven. In de maanden die volgden hebben we mensen (intern) meegenomen in onze plannen en natuurlijk feedback gevraagd op ons proces, waardoor we het steeds beter hebben kunnen maken. Met de award als resultaat! Die is dus absoluut mede mogelijk gemaakt door alle betrokkenen in ons portfolio proces.

Hoe blijft jullie team in de spotlight binnen het bedrijf het komende jaar? 

We zijn nog steeds aan het door ontwikkelen. Door het proces steeds beter te maken op basis van nieuwe inzichten in ons team, blijven we in de spotlights.

Hoe zorg je voor een blijvende draagvlak en enthousiasme? 

Door het proces continu te optimaliseren, open te staan voor feedback, ons aan te passen aan dat wat de organisatie nodig heeft.

Doe je volgend jaar weer mee en zo ja/nee, waarom? 

Nee, niet als kandidaat, denk ik. Hopelijk mag er tzt weer een groot publiek aanwezig zijn, dan zit ik zeker in de zaal!

Waarom zou je anderen aanbevelen ook mee te doen? 

Zeker! Het is een hele leuke en leerzame ervaring! Kennisdeling is altijd waardevol.

Coöperatie VGZ

 

Hoe hebben jullie de awards ervaren?  

Het voorbereiden van de pitch gaf ons als team energie. Vervolgens toch wel teleurstelling dat de jury VGZ geen podiumplek toebedeelde op 6 juli. Heel blij en trots dat we met de betrokken collega’s de publieksprijs kregen op 14 september op ons kantoor in Arnhem. 

Wat hebben jullie meegenomen van de Awards dag? 

De pitches van de andere organisaties hadden een hoog niveau. Mooi te zien dat portfoliomanagement het agile gedachtegoed heeft geadopteerd. Oftewel focus op de strategische doelen met een wendbare uitvoering. 

Wat hebben jullie gedaan voor de interne en externe promotie voor stemmen?

LinkedIn en natuurlijk de tamtam in onze organisatie. De vele organisaties die onze QBR Safari hebben bezocht hebben we ook, waar het nog kon i.v.m. privacy, benaderd om ons te steunen. 

Hoe blijft jullie team in de spotlight binnen het bedrijf het komende jaar? 

Met alliantiepartners willen we gaan co-creëren om de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden/maken. Het juist toepassen van portfoliomanagement binnen dit eco-systeem zal cruciaal zijn om echte waarde te creëren voor onze leden. 

Hoe zorg je voor een blijvende draagvlak en enthousiasme? 

Het coachen van (nieuwe) leidinggevende op hun rol binnen portfoliomanagement.  Verantwoordelijkheid voor de uitvoering zo laag mogelijk beleggen in (autonome) teams.  Het leveren van kort cyclisch resultaat is natuurlijk de belangrijkste om draagvlak te houden.

Doe je volgend jaar weer mee en zo ja/nee, waarom? 

Volgend jaar is te vroeg voor ons om mee te doen. We hebben de ambitie om de gezondste organisatie van Nederland te worden. Daarnaast willen we met partners de zorgreis van onze leden verbeteren en digitaliseren. Deze reis vergt aandacht en veel mislukkingen. Misschien in 2023. 

Waarom zou je anderen aanbevelen ook mee te doen? 

Meedoen aan de awards levert veel positieve aandacht en trots op. Het zorgt ervoor dat je als team gaat terugkijken naar de afgelopen jaren. Daarnaast krijg je goede feedback terug om vervolgstappen te maken in het professionaliseren van portfoliomanagement binnen je organisatie. 

Volgend jaar mee doen? Meld je aan!

Communicatie
communicatie@intermedius.nl